Mieszkamy w niezwykłym regionie o nieprzeciętnych walorach turystycznych, położonym na stokach gór w środkowych Sudetach.
Jest to Ziemia Kłodzka zwana od dawien dawna Krainą Pana Boga.
Nie starczy 2 tygodni, aby zwiedzić nasz ukochany Zakątek. Nie można ominąć Kłodzka z twierdzą i podziemną trasą turystyczną. A także, Kletna z Jaskinią Niedźwiedzia, ani Kopalni Złota w Złotym Stoku, czy kopalni węgla w Nowej Rudzie.
Jak tu nie zajrzeć do uzdrowisk w Lądku Zdrój , Polanicy Zdrój, Dusznik Zdrój czy  Kudowy Zdrój.
Jak ominąć Zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Trzebieszowicach, Żelaźnie czy w Szczytnej?
Zakątek Pana Boga to m.in.
-Bardo – Dolnośląska Częstochowa.
Na początku XII w Matka Boża ukazała się młodzieńcowi prosząc go, by tu właśnie ją czcić. W 1400 r. okoliczna ludność usłyszała płacz dochodzący ze szczytu Góry Bardzkiej zwanej dziś Kalwarią. Tam zobaczyła Matkę Boską płaczącą nad nieszczęsciem jakie miało dotknąć Ziemię Śląską. Postać uniosła sie w górę zostawiając ślady rąk i stóp na skale.
-Wambierzyce i bazylika, gdzie wg przekazu – niewidomy Jan z Ratna miał w tym miejscu odzyskać wzrok, gdy ukazała mu się Matka Boża.
Tutaj przebiegają szlaki Jana Pawła II, Św. Hieronima, Droga Jakubowa.
I jak w takim miejscu nie robić coś pięknego na chwałę Pana.
Różańce są rękodziełem Magdy Szwade. Przychodzi jej z pomocą siostra Karina Olejnik. Razem z mamą starają się promować modlitwę na różańcu – modlitwę, z której wynoszą radość, miłość, wiarę i moc głoszenia, że z Jezusem i Maryją można wszystko. 🙂